Megadethi asutajaliige David Ellefson esineb 20. märtsil TallinnasUudise lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.12.2023 - 15:05

20. märtsil esineb Grammyvõitja, thrash metal bändi Megadeth asutajaliige ja bassivirtuoos David Ellefson oma uue bändiga Tallinnas, klubis Helitehas. Ellefson jõuab Eestisse oma tuuri “Bass Warrior Tour 2024” raames. Piletid on nüüd müügil Piletilevis.

See märtsikuu õhtu tõotab raskema muusika fännidele väga eriline tulla, sest kontsertkava sisaldab nii Megadethi hitte ja Ellefsoni soololugusid kui ka lugusid Black Sabbathi ja Motörheadi loomingust ning veel rohkelt tuntud rokki ja metalit. Seda kõike saadavad jutustused ja juhtumid muusiku pikast karjäärist.

David Ellefsonil on olnud pikk teekond vaesest lapsepõlvest Minnesotas maailmakuulsuseni Megadethi liikmena. Teda austatakse raskemuusika ringkkondades väga tema dünaamilise ja filigraanse bassimänguoskuse tõttu. Olles basskitarrist, produtsent ning õppejõud on tema talent kiht kihi haaval avanenud. Megadethi liikmena aastatel 1983 kuni 2002 ja 2010 kuni 2021 oli Ellefson nomineeritud kümnele Grammy auhinnale, produtseeris ja andis välja mitmeid kuld- ja plaatinastaatusesse jõudnud albumeid ning tuuritas aastate jooksul korduvalt kogu maailmas.

Lisaks Megadethile on David Ellefson saanud oma oskusi näidata mitmetes teistes muusikalistes projektides nagu näiteks Soulfly, F5, Temple of Brutality, Altitudes and Attitude (koos Frank Belloga Anthraxist), Metal Allegiance (supergrupp, mille lõi bassist Mark Mengi ja kus lisaks Ellefsonile olid veel kitarrist Alex Skolnick (Testament) ja Mike Portnoy (Dream Theater).

David Ellefsonil on bakalaureusekraad äriturunduse erialal ning ta peab erinevaid loenguid muusika ja äri teemadel. Lisaks on ta aktiivne ka mitmetes muusikavälistes ettevõtmistes nagu näiteks filmiproduktsioon (Ellefson Films), raamatute kirjastamine (The Ellefson Book Co.) ning isegi kohvimaailmas (Ellefson Coffee Co).

Algava tuuri “Bass Warriour Tour 2024“ osas on Ellefson väga entusiastlik: “Mõtlen oma karjäärist kui muusikalise sõdalase omast, mu basskitarr on mulle alati seltsiks. Ootan väga, et need lood tagasi lavale tuua ning jagada natuke tausta ja lõbusaid lugusid nende sünnist. See on olnud üks metsik sõit!”

Facebook event: https://www.facebook.com/events/3676536469296099

“Ellefson-Soto” Vacation in The Underworld: