Coolio

Coolio lugu "Gangsta's Paradise" kõlab Paramount Pictures novembris esilinastuva filmi "Sonic The Hedgehog" 30.aprillil 2019 avaldatud traileris.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 26.07.2002 - 10:28
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.05.2019 - 04:34
Välismaine artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Coolio sündis Californias 01. augustil 1963. Ta alustas räppimist 70ndate lõpus, kui käis alles keskkoolis. T-särki kandes ja laulu lauldes tuli Coolio juurde üks mees ja küsis: “kes sa oma arust oled, mingi Coolio Iglesias või?” Sealt tuligi mõte endale nimeks panna Coolio. Coolio suutis hoiduda sattumast kuhugi kampa, selle asemel hakkas ta hoopis muusikat tegema. Ise ta on öelnud, et seal kus nemad elasid oli karm kant ja kui sa ise ei ole tegija, siis sind lihtsalt tallatakse jalge alla. Coolio ei ole ennast kunagi karmiks meheks pidanud, pigem oli ta osav laveerija.

Coolio esimene album “It Takes A Thief” lasti välja 1994. aastal. Kohe tuli sellelt ka hitt lugu “Fantastic Voyage”, mis oli kõva sõna MTV vaatajate seas, eriti muidugi hip-hop fännidel, kuid see läks peale ka popmuusika austajatele. Coolio nr. 1 hitiks 1995 aastal sai “Gangsta’s Paradise”. See oli ka tunnusmuusikaks filmile “Dangerous Minds”. Lugu ise pajatas seiku tänavaelust. Mitmel pool raadiotes tekitas selle mängimine probleeme, sest seal oli keelt liiga vabalt kasutatud.

1996. aastal sai ta looga “Gangsta's Paradise” “Parima Räpp Artisti” Grammy auhinna ning 1997. aastal sai 2 Grammyt: “Parim Räpp Album” (Gangsta’s Paradise) ja “Parim Räpp Soolo Esitus” (“1,2,3,4 (Sunpin’ New)”). Sama aasta augustis lasi ta välja oma kolmanda albumi “My Soul”. Selle plaadi avasingel “C U When U Get There” tegi ilma eriti Lõuna-Aafrikas ning mujal maailmas sai singlilugu tuntuks ka filmiga "Nothing To Lose". Kokku oli tema albumeid müüdud juba 17 miljonit.

1998. aastal hakkas Coolio näitlejakarjääriga tegelema. Tuntuim film kus ta on kaasa mänginud on muidugi “Batman & Robin”. Filmis “Midnight Mass” mängib ta Jamaica Gangsterit. Samal aastal hakkasid tal pihta jamad politseiga. Nimelt jäi ta vahele oma hummeriga valel pool teed sõites. Peale selle oli ta rikkunud ka muid liikluseeskirju, näiteks olid tal aegunud load. Tema autost leiti poolautomaatne püstol ja marihuaanat.

2001. aasta juulis lasi Coolio välja oma neljanda albumi "Fantastic Voyage - The Greatest Hits", mis nagu nimigi ütleb sisaldab tema parimaid lugusid.

15. oktoobril 2002 ilmus Coolio uus album "El Cool Magnifico". Album, mis on algusest lõpuni hea ja kuulatav sisaldab seekord 15 lugu. Parimad lood oleks aga ikkagi esimene lugu "What Is An MC?" ja "Sunshine", mis peaks igale tõelisele Coolio fännile täiesti meelepärane olema. Album ei ole tavaline Gangsta Rap, vaid on seekord hoopiski tehtud pisut leebem. Albumil ei kõla enam niipalju roppusid sõnasid, kui 90'nendatel, kuid see teebki asja lahedaks. Kui sa oled kuulanud tema varasemaid häid lugusid nagu "It Takes A Thief" (1994), "Ganstas Paradise" (1995) ja "My Soul" (1997), siis sulle meeldib kindlasti ka tema uus album "El Cool Magnifico".

Juulis 2005 ilmus EMI alt tähelepanu vääriv tantsusingel XSS. Feat. COOLIO ”Peepshow”. XSS on kolme inglanna Amriti, Anuli ja Laura bänd. Debüütsingliga “Peepshow” on tüdrukud ühendanud jõu ühe räpi maailma veteraani Coolioga. Tulemseks on seksist nõretav ning tantsupõrandaid täitev hitt. Maxi sisaldab lisaks videole loost kolme eri versiooni.

07.augusti 2006 tuli singlina Coolio Feat. Snoop Dogg "Gangsta Walk", väljaandjaks Edel Records. 28.augustil 2006 järgnes 18-looline album "The Return Of The Gangsta".

19.veebruaril 2008 ilmus uus album "Steal Hear".

Tänaseks 48 aastane artist, muusikatootja ja näitleja on pärjatud ühe Grammy, kolme MTV Video Music ja kahe American Music Awards auhinnavõiduga, nominatsioone erinevates kategooriates on kokku 13.

Coolio andis esmakordselt Eestis live kontserdi 1.oktoobril 2011 Tallinnas uusimas ööklubis Apollo Live Club. Cooliot soojendasid meie hip-hopi lipulaevad Cool D ja G-ENKA.

2013 aastal avaldas Coolio singli "Get Rich". 2014. aastal tegi ta loo "Take It To the Hub" koostöös pornosaidiga Pornhub.

Räppariameti kõrvalt on Coolio viimasel ajal keskendunud ka palju enda kokasaatele, mille teine hooaeg just välja tuli. "Ma leian, et olen sellest väga hea, sest miks peakski üldse tegema midagi, milles oled keskmine - see on asi, mida mulle meeldib väga teha, võiks isegi öelda, et see on omamoodi teraapia."

Coolio andis 28.augustil 2015 Rock Cafe’s live kontserdi.

Coolio lugu "Gangsta's Paradise" kõlab Paramount Pictures novembris esilinastuva filmi "Sonic The Hedgehog" 30.aprillil 2019 avaldatud traileris.

Faktid

Nimi: Artis Ivey Jr.
Artistinimi: Coolio
Sünniaeg: 01.august 1963
Sünnikoht: Compton, California, USA
Tähtkuju: Lõvi
Pikkus: 175 cm
Abiellus: 27.september 1997
Abikaasa: Josefa Salinas

Muud huvitavat

Ametlik leht: http://www.coolio.com